Gołąbki

Gołąbki


 • Powiat:

 • Gmina: Trzemeszno

 • Status: Uczestnik

 • Lider Grupy odnowy wsi: Aneta Wiewióra

 • Koordynator gminny: Edyta Kubiak

 • Dane kontaktowe:

  Urząd Miejski Trzemeszna
  ul. Gen.H. Dąbrowskiego 2
  62-240 Trzemeszno

  e-Mail: sekretarz@trzemeszno.pl
  telefon: 667080826

Sołectwo Gołąbki w gminie Trzemeszno położone jest na pojezierzu gnieźnieńskim w północnej części gminy Trzemeszno. Otoczone jest lasami sosnowymi i pięknymi jeziorami.

Na dzień dzisiejszy w sołectwie Gołąbki działają dwie organizacje – Ochotnicza Straż Pożarna w Gołąbkach oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Obecnie uczestnictwo w kulturze na terenie sołectwa polega na udziale mieszkańców w imprezach okolicznościowych odbywających się w świetlicy wiejskiej w Gołąbkach organizowanych przez samorząd mieszkańców oraz w wydarzeniach gminnych.

Największą imprezą sportową odbywającą się cyklicznie w sołectwie jest Zimowy Bieg Trzech Jezior. Śnieżnobiały krajobraz, co roku przyciąga do Gołąbek blisko 1000 zawodowych biegaczy jak również hobbystów, którzy bieg w zimowych warunkach traktują jako aktywny wypoczynek.

Sołectwo Gołąbki położone jest w strefie rekreacyjno-wypoczynkowej.

Posiada bowiem dogodne warunki dla rozwoju turystyki i stanowi doskonałą bazę wypadową do miast i miejscowości takich jak: Poznań, Mogilno, Biskupin, Wenecja, Żnin, Gniezno, Lednogóra, Lednica.

         Na terenie sołectwa znajdują się 2 punkty przyjmujące turystów – Ośrodek Wypoczynkowy „Jutrzenka” posiadający 120 miejsc noclegowych oraz dobrą bazę do organizacji imprez okolicznościowych i masowych. Ponadto istnieje gospodarstwo agroturystyczne „Przylesie” posiadające 40 miejsc noclegowych. Obydwa ośrodki organizują biwaki dla dzieci i młodzieży oraz kolonie. Wypoczywający goście mogą liczyć na wypoczynek wśród zieleni leśnej a amatorzy kąpieli wodnych mogą korzystać z bliskości 4 jezior. Najbliższe jezioro „Przedwiośnia” w okresie letnim jest strzeżone przez ratownika. Kąpielisko zapewnia również bazę towarzyszącą między innymi: rowery wodne, łódki, kajaki.Aktualności z sołectwa:

Brak aktualności z sołectwa

Projekty


Stworzenie plenerowego miejsca spotkań społeczności lokalnej integrującego mieszkańców sołectwa Gołąbki


logo Samorząd Województwa Wielkopolskiego
 logo Krajowe stowarzyszenie sołtysów

Odwiedź nas na: facebook ikona

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi
61-714 Poznań
al. Niepodległości 34

tel: +48 (61) 626 65 00
fax: +48 (61) 626 65 01
odnowawsi@umww.pl

Copyright 2013 2020 by Wielkopolska Odnowa Wsi

Realizacja: Rabanet.pl