Rozstrzygnięcie konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”


Aktualności

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął IV edycję konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.
Konkurs miał na celu ocenę aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością. Powołana przez Zarząd kapituła konkursu dokonała oceny aktywności sołectw w oparciu o analizę:

  • liczby przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, także tych bez udziału środków programu,
  • udziału sołectw w konkursach dotacyjnych „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”,
  • stopnia sformalizowania grupy odnowy wsi (działanie w formie stowarzyszenia),
  • planowania rozwoju w sołectwie (sołecka strategia rozwoju).

W przypadku sołectw zgłoszonych do wyróżnień przez gminy, przeanalizowano także informacje na temat ich aktywności zawarte w zgłoszeniach.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 31 sołectw wyróżnionych.

Tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska”, nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych oraz pamiątkowy dyplom otrzymują sołectwa:

  • Siedleczko (gm. Wągrowiec)
  • Franciszkowo (gm. Złotów)
  • Wiktorówko (gm. Łobżenica)
  • Paruszka (gm. Krajenka)
  • Kawczyn (gm. Drawsko)
  • Jędrzejewo (gm. Czarnków)
  • Dębogóra (gm. Wieleń)
  • Czerlejnko (gm. Kostrzyn)
  • Kołaczkowo (gm. Kołaczkowo)
  • Kołacin (gm. Książ Wielkopolski)
  • Węgorzewo (gm. Kiszkowo)
  • Kowanówko (gm. Oborniki)
  • Śródka (gm. Kleszczewo)
  • Kraszewice nr 1 (gm. Kraszewice)
  • Tabor Wielki (gm. Bralin)
  • Siemianice (gm. Łęka Opatowska)
  • Strzyżew (gm. Sieroszewice)
  • Kuźnia (gm. Chocz)
  • Małgów (gm. Lisków)
  • Zbiersk-Cukrownia (gm. Stawiszyn)
  • Spławie (gm. Golina)
  • Kuchary Kościelne (gm. Rychwał)
  • Wierzbocice (gm. Słupca)
  • Targówka (gm. Malanów)
  • Izdebno (gm. Ostrowite)
  • Lądek (gm. Lądek)
  • Mielnica Duża (gm. Skulsk)
  • Łaszczyn (gm. Rawicz)
  • Bułaków (gm. Pogorzela)
  • Wyciążkowo (gm. Lipno)
  • Grójec Mały (gm. Siedlec)
  • Brody (gm. Lwówek)
  • Chrośnica (gm. Zbąszyń)

Nagrody finansowe dla laureatów zostaną przekazane na konto bankowe właściwej terytorialnie gminy z przeznaczeniem do wykorzystania na potrzeby sołectwa.

Wyróżnienie w konkursie oraz pamiątkowy dyplom otrzymują z kolei sołectwa:

  • Stawnica (gm. Złotów)
  • Biała (gm. Trzcianka)
  • Płytnica (gm. Tarnówka)
  • Zakrzewo (gm. Zakrzewo)
  • Biała (gm. Wieleń)
  • Chełst (gm. Drawsko)
  • Panigródz (gm. Gołańcz)
  • Psarskie (gm. Pniewy)
  • Budziłowo (gm. Kołaczkowo)
  • Dopiewiec (gm. Dopiewo)
  • Mechlin (gm. Śrem)
  • Strzyżewo Paczkowe (gm. Gniezno)
  • Radom (gm. Ryczywół)
  • Kwileń (gm. Chocz)
  • Trzcinica (gm. Trzcinica)
  • Bukownica (gm. Grabów nad Prosną)
  • Karski (gm. Ostrów Wielkopolski)
  • Słupia pod Bralinem (gm. Perzów)
  • Kierzno (gm. Kępno)
  • Blizanów Drugi (gm. Blizanów)
  • Modła Królewska (gm. Stare Miasto)
  • Przyjma (gm. Golina)
  • Bielsko (gm. Orchowo)
  • Gółkowo (gm. Słupca)
  • Siąszyce (gm. Rychwał)
  • Ciążeń (gm. Lądek)
  • Dębno Polskie (gm. Rawicz)
  • Łukaszew (gm. Pogorzela)
  • Goniembice (gm. Lipno)
  • Chwałkowo (gm. Krobia)
  • Słonin (gm. Czempiń)

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się uroczyste gale wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie. O sposobie przekazania pamiątkowych dyplomów gminy, których sołectwa znalazły się wśród laureatów lub wyróżnionych, zostaną poinformowane.


Listopad, 2020

Podobne aktualności


logo Samorząd Województwa Wielkopolskiego
 logo Krajowe stowarzyszenie sołtysów

Odwiedź nas na: facebook ikona

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi
61-714 Poznań
al. Niepodległości 34

tel: +48 (61) 626 65 00
fax: +48 (61) 626 65 01
odnowawsi@umww.pl

Copyright 2013 2020 by Wielkopolska Odnowa Wsi

Realizacja: Rabanet.pl