Jesienne międzypokoleniowe warsztaty Zbierskie


Aktualności

W dniu 09.10.2016r. na terenie sołectwa Zbiersk odbyła się impreza pod nazwą „Jesienne międzypokoleniowe warsztaty Zbierskie”, w ramach projektu pn. Zbiersk pierze drze – w ludziach radość wrze” w VI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
Projekt polegał na stworzeniu miejsca wypoczynku oraz zagospodarowanie terenu za świetlicą wiejską, w celu integracji lokalnej społeczności.
W ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ogrodzono teren za świetlicą, z dofinansowania Gminy zakupiono urządzenia na plac zabaw, a z funduszu sołeckiego zakupiono stoły i ławy biesiadne.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli Mieszkańcy sołectwa Zbiersk na czele z Panią sołtys Anną Felisiak oraz zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak.
Podczas imprezy odbył się pokaz darcia pierza przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz konkurs na najszybciej wypchaną poduszkę. Można było także degustować potrawy z dyni przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbierska.
Przybyłe na imprezę dzieci z przedszkola zaprezentowały regionalne tańce ludowe a na scenie wystąpił zespół „Stawiszynianki”.

autor Szymon Wdowczyk


październik, 2016

Podobne artykuły


logo Samorząd Województwa Wielkopolskiego
 logo Krajowe stowarzyszenie sołtysów

Odwiedź nas na: facebook ikona

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi
61-714 Poznań
al. Niepodległości 34

tel: +48 (61) 626 65 00
fax: +48 (61) 626 65 01
odnowawsi@umww.pl

Copyright 2013 2020 by Wielkopolska Odnowa Wsi

Realizacja: Rabanet.pl