Jesienne międzypokoleniowe warsztaty Zbierskie

Październik, 2016W dniu 09.10.2016r. na terenie sołectwa Zbiersk odbyła się impreza pod nazwą „Jesienne międzypokoleniowe warsztaty Zbierskie”, w ramach projektu pn. Zbiersk pierze drze – w ludziach radość wrze” w VI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
Projekt polegał na stworzeniu miejsca wypoczynku oraz zagospodarowanie terenu za świetlicą wiejską, w celu integracji lokalnej społeczności.
W ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ogrodzono teren za świetlicą, z dofinansowania Gminy zakupiono urządzenia na plac zabaw, a z funduszu sołeckiego zakupiono stoły i ławy biesiadne.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli Mieszkańcy sołectwa Zbiersk na czele z Panią sołtys Anną Felisiak oraz zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak.
Podczas imprezy odbył się pokaz darcia pierza przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz konkurs na najszybciej wypchaną poduszkę. Można było także degustować potrawy z dyni przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbierska.
Przybyłe na imprezę dzieci z przedszkola zaprezentowały regionalne tańce ludowe a na scenie wystąpił zespół „Stawiszynianki”.

autor Szymon Wdowczyk

Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej
Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu
Wielkopolskie Wici
Program Operacyjny Zrównoważony Rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013
Orlik 2012
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Odwiedź nas na: facebook ikona

Copyright 2013 2018 by Wielkopolska Odnowa Wsi

Realizacja: Rabanet.pl